Datum: 26.11.2017

Bublání v Rakovníku

Tento poněkud zvláštní záznam z éteru mi zaslal jeden z návštěvníků těchto stránek Ondřej Mištera, který si přál, abych jej zveřejnil, neboť by si přál rozluštit, odkud toto záhadné vysílání pocházelo a co bylo jeho smyslem. Třeba se najde někdo, kdo o tom něco ví.

Zde volně předkládám text, který mi k nahrávce zaslal (text je zcela bez úprav!):

(...) Jinak Vám píšu něco, co Vás možná bude zajímat. Když jsem byl malý kluk a bylo Mi 12 let, tak jsem u babičky v Rakovníku prolaďoval rádio a naladil jsem velmi zajímavé vysílání, kde bylo slyšet bublání, kterému jsem jako malý kluk říkal kvakvání. Za nějaký čas jsem s tátou zjistil, že tohle zajímavé vysílání pochází z Rakovníka z Quelle z Pivovarské ulice, kde v nějakém baráku něco stavěla nějaká stavební firma. Vůbec nevím, kolik let tam ta firma stavěla, ale tohle zajímavé vysílání jsem chytal v roce 2007 a 2008. V tomhle zajímavém vysílání byly také kromě bublání slyšet řemeslníci, jak něco dělají. Říkali třeba - to se dává do svěráku atd. Tyto práce řemeslníků už bohužel nahrané nemám. Zajímavé je, že ten přístroj, který bublal ráno po osmé hodině zapínali a někdy v noci ho zase vypínali. Když bublání bylo v noci vypnuté, tak tam bylo slyšet, jak tam někdo chrápe, pak se probudí a bublání zapne. Než to bublání zapli, tak tam pokaždé byly slyšet velmi zajímavé zvuky. Moc by mě zajímalo, co znamenaly ty zvuky před tím, než to bublání zapli a také, co to bylo za přístroj, který bublal a jak vypadal? Je to záhada, kterou řeším už několik let. Tohle vysílání se dalo chytat na frekvencích 106,3, 106,4 a někdy také na frekvenci 106,5 FM. (...) Je to 5 nahrávek v jednom dlouhém záznamu. V nahrávkách je slyšet, jak to bublání zapínají a jak tam někdo chrápe. Kdybych jako malý kluk neprolaďoval rádio, vůbec bych tohle zajímavé vysílání nenaladil. Byla to vzácnost, která se jen tak nikde nechytá.(...).

Mimochodem, je smutné, že žádost o zveřejnění zasílal na vícero podobných webů, a ani jeden (!) z nich žádost nevyslyšel. Když někoho něco velmi zajímá, a jeho jedinou prosbou je pomoci mu s hledáním informací, které není vyhověno, nežijeme ve svobodné zemi!

Záhadné Bublání v Rakovníku:

Nahrávka je zcela bez úprav, tak jak jej mi zaslal čtenář a autor nahrávky Ondřej Mištera (©)
Autor: © Ondřej Mištera (Správce stránek Smidlib.cz není autorem tohoto příspěvku ani záznamu!)

ZPĚT NAHORU

© 2009-2017 SMIDLIB.CZ / • Tvorba a správce webu: Martin Kadaník - Liberec - Czech Republic • VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA!

Obsah stránek Smidlib.cz je chráněn autorským právem, který se řídí zákonem č. 121/2000 Sb., autorský zákon, v účinném znění!
Bez souhlasu autora obsahu a správce webu je převzetí, kopírování nebo reprodukce jakékoliv části stránek Smidlib.cz (textů, fotografií, videí nebo jiného materiálu) zakázána!
Pokud není uvedeno jinak, autorem obsahu je správce stránek Smidlib.cz.