Datum: 28.10.2017

Liberec-prům. zóna Jih, ul. Ampérova 482
(příhr. stožár u Auto Color)

VKV vysílač rádia Dálnice - 103,3 MHz. Toto nové vysílací stanoviště, odkud se doposud FM nevysílalo se nachází v Liberecké průmyslové zóně Jih v ulici Ampérova. Jde o příhradový stožár na pozemku firmy ASPER plus, s.r.o mezi objekty firem Auto Color s.r.o. a Sigmaplast a.s. Mimo všechny mobilní operátory a další subjekty tu má od 17.10.2017 nově svoji vysílací technologii i tato (v Liberci nová) rozhlasová stanice z Ostravy. Anténu tvoří jednoduchý dipólek, který je přimontovaný ke konstrukci mezi druhým a třetím „ochozem“. Směr umístění a hlavního vyzářování antény je SV, tedy centrum města Liberce. Naopak na opačnou stranu má, díky stínění konstrukce stožáru velmi silný útlum. Slyšet je vcelku obstojně po celém městě a okolí (Chrastava, Bílý Kostel n.N., Jablonec nad Nisou). Směrem k Turnovu ale zmizí hned za Jeřmanickým kopcem. Zdrojem modulace je prozatím vyhrazený internetový stream, který má poměrně časté, ale krátké výpadky. Vysílač samotný je pak umístěn ve skříňce u jihozápadní paty stožáru.

Mapa umístění vysílače

Při najetí myši na obrázek se zobrazí konkrétní popisek.
Klikněte na obrázek pro zobrazení v originální velikosti.

ZPĚT NAHORU

© 2009-2018 SMIDLIB.CZ / • Tvorba a správce webu: Martin Kadaník - Liberec - Czech Republic • VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA!

Obsah stránek Smidlib.cz je chráněn autorským právem, který se řídí zákonem č. 121/2000 Sb., autorský zákon, v účinném znění!
Bez souhlasu autora obsahu a správce webu je převzetí, kopírování nebo reprodukce jakékoliv části stránek Smidlib.cz (textů, fotografií, videí nebo jiného materiálu) zakázána!
Pokud není uvedeno jinak, autorem obsahu je správce stránek Smidlib.cz.