Datum: 24.4.2017

Jablonec n.N.- Smržovka, Černá Studnice
- BTS O2 (větší stožár dále od rozhl.)

DVB-T vysílač Multiplexu 4 spol. Digital Broadcasting s.r.o. - 25.k a Regionální sítě 7/Mux.1a spol. Digital Broadcasting s.r.o. - 29.k. Každý, kdo alespoň trochu zná krajinu Libereckého kraje musí díky dvojvěží, kterou tvoří místní historická rozhledna a věž tohoto vysílače i z dálky bez chyby rozeznat nejvyšší bod (869 m) Černostudničního hřebene Jizerských hor. Velký příhradový stožár spol. O2 se nachází jen několik desítek metrů od historické rozhledny s chatou, ke které vede poměrně rozbitá silnička.

Televizní vysílání Multiplexu 4 na kanálu 25 bylo z této lokality spuštěno 25.6.2012. Po dobu cca 3 měsíců se vysílalo do jediné malé anténní „rakvičky“ umístěné zhruba v polovině stožáru, dosah signálu byl proto velmi omezen. Nový všesměrový DVB-T anténní systém byl na vrcholku věže nainstalován 4.10.2012.
V polovině září 2013 bylo odtud spuštěno i vysílání Regionální sítě 7/Mux.1a na kanálu 29. Zajímavostí je, že k urychlení spuštění tohoto muxu z této lokality došlo na základě jednání České televize, která v této síti spustila k 31.8.2013 vysílání dětského kanálu ČT:D a kuturního kanálu ČT ART ale dosah signálu RS 7/Mux.1a byl do té doby v ČR velmi neuspokojivý a diváci na tento stav reagovali (právě především na Jablonecku a Liberecku) velmi negativně. Paradoxně krátce nato byl tento program spuštěn i Multiplexu 3 Českých Radiokomunikací, jehož pokrytí bylo kvalitnější.
Od června 2015 je vysílací DVB-T technologie umístěná ve vlastním kontejneru přímo pod stožárem.

Mapa umístění vysílače

Při najetí myši na obrázek se zobrazí konkrétní popisek.
Klikněte na obrázek pro zobrazení v originální velikosti.

ZPĚT NAHORU

© 2009-2018 SMIDLIB.CZ / • Tvorba a správce webu: Martin Kadaník - Liberec - Czech Republic • VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA!

Obsah stránek Smidlib.cz je chráněn autorským právem, který se řídí zákonem č. 121/2000 Sb., autorský zákon, v účinném znění!
Bez souhlasu autora obsahu a správce webu je převzetí, kopírování nebo reprodukce jakékoliv části stránek Smidlib.cz (textů, fotografií, videí nebo jiného materiálu) zakázána!
Pokud není uvedeno jinak, autorem obsahu je správce stránek Smidlib.cz.